Παρασκευή 16 Μαρτίου 2012

ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ...

Ο αγώνας Β΄ κατηγορίας ΕΡΜΗΣ ΠΗΛΙΟΥ-ΟΠΑ ΑΙΔΗΨΟΥ, θα διεξαχθεί τη Κυριακή 18.3.2012 ώρα 12:30 στο γήπεδο Προκοπίου-Π.
 Ο αγώνας Β΄ κατηγορίας ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΡΑΣΙΝΟΥ, θα διεξαχθεί τη Κυριακή 18.3.2012 ώρα 16:00 στο Ενωσιακό γήπεδο.
Ο αγώνας Γ΄ κατηγορίας ΝΕΑΠΟΛΗ-ΑΛΚΙΜΟΣ, θα διεξαχθεί τη Κυριακή 18.3.2012 ώρα 12:00 στο Ενωσιακό γήπεδο.

Διαγόρας Ρόδου 5

Εθνικός Αστέρας - Ηρακλής Ψαχνών: Εσπασε το ρόδι εκτός έδρας (0-2)

Μία σπουδαία νίκη πανηγύρισε ο Ηρακλής Ψαχνών στο "Μ. Κρητικόπουλος" επί του Εθνικού Αστέρα (2-0) και απαγκιστρώθηκε από την ζώνη του υποβιβασμού. Μάλιστα, αυτό ήταν το πρώτο τρίποντο για την ομάδα της Εύβοιας, μετά από εννέα ανεπιτυχείς απόπειρες εκτός έδρας.
Οι φιλοξενούμενοι "καθάρισαν" το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο, καθώς το σκορ ήταν 0-2. Στο 31' της αναμέτρησης, ο Αλεξάντροβιτς με πλασέ έκανε το 0-1, ενώ οκτώ λεπτά αργότερα (39'), ο Σέγκος με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του (0-2), σκορ το οποίο διατήρησαν μέχρι το τέλος του αγώνα οι Πράσινοι.
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Μπινιχάκης (Λασιθίου), ο οποίος "κιτρίνισε" τους Μαστρογιάννη, Γιακούμπι του Εθνικού Αστέρα και τους Γιώτα, Μπακομήτρο, Δελήμπαση, Ντελεκο, Γανωτή του Ηρακλή Ψαχνών.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ: Γκίτκος (46' Θεολόγου), Μητσέας, Πασκούλεφ, Παντίδος, Λαμπρόπουλος, Θεολόγου, Μακρής (41' Λαγός), Κασνέτση, Γιακούμπι, Μαστρογιάννης, Ινγκλαντίν (71' Χαροντάκης).
ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ: Τόλιος, Ζουλιώτης (65' Γανωτής), Ρεπετσάς, Γκότοβος, Γιώτας, Λιόσης, Μπακομήτρος, Δελήμπασης, Ντελέκος, Σέγκος (89' Μάτσος), Αλεξάντροβιτς (85' Τσοκάνης).